Site logo
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Komunita je příběh

23 listopadu, 2023 @ 18:00 - 19:30

Beseda s Michaelou Valáškovou o stovce dobrodruhů, kteří se rozhodli probudit jedno spící město. „Komunita je práce, někdy bolest, vytrvalost, výzva i vítězství. Přijďte si povídat o aktivitách v Sudetech, ale i o těch vašich.“ 

 

Míše se narodil Štěpán. I tak může začít příběh, který po pěti letech dobrovolnictví v uskupení Promyky či v projektech jako jsou Neznámí hrdinové v Ústí nad Labem vyústil v Ústecké dobrodruhy – aktivní komunitu stovek obyvatel města. Města, které chřadne a stává se šedivým kusem planety volající o pomoc, s puncem sociálního vyloučení, vysoké nezaměstnanosti, nízké vzdělanosti. Místa, kde se dlouhodobě jeho obyvatelé potýkají s absencí patriotismu, lásky k vlastnímu domovu, ochoty s ním i z pozice občana cokoliv dělat, s neznalostí vlastní historie. Proto vznikla snaha propojit reprezentanty širokého spektra sektorů s cílem omezit dopady nemocného chování politiků, podnikatelů, ale i občanů a alespoň drobnou část této reality změnit.

Subjektivní morální kompas jí díky zkušenostem s veřejnou správou, neziskovým sektorem, tak pracovními pozicemi v sociálně-pedagogické sféře ukázal, že je čas zasáhnout a že i jako jedinec může měnit svět. Každý totiž má co nabídnout, každý něco zvládne nebo se může postavit proti rozhodnutí i s podanou rukou a předávat zkušenosti dalším. Svěřovat jimi akceptovatelné výzvy, které zvládnou, které je posílí. Michaela Valášková se na vás těší.

 

 

Michaela Valášková, projektová manažerka v GUG.cz, manažerka pro vztah s dárci v Ústecké komunitní nadaci, metodička dobrovolnictví a podpora teamu České ILCO, z.s., tak členka uskupení Promyky nebo matka komunity Ústečtí dobrodruzi. Více na linkedin.com/in/valaskova

 

 

Doražte ve čtvrtek 23. listopadu 2023 od 18:00 hod.

do Dobrovolnického centra Agora 7, Jankovcova 8b, Praha 7.
(vchod je ze strany od řehy, naproti Pivovaru Marina)

VSTUP JE ZDARMA – REZERVUJTE SI PROSÍM SVOU ŽIDLI, abychom jich připravili dostatek:

Pokud máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat:

Vojta Rybář
[email protected]
603 229 777.

Dobrovolnické centrum Agora 7 pořádá pásmo besed Dobro-večery s inspirativními osobnostmi – přednášky pro všechny občany s chutí tvořivě pomáhat a komunitně žít – 1 x za měsíc vždy ve čtvrtek od 18 do 20 hod.

Dobrovolnické centrum Agora 7 je spolufinancováno z programu Active Citizens Fund.

Podrobnosti

Datum:
23 listopadu, 2023
Čas:
18:00 - 19:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Dobrovolnické centrum Agora 7
Jankovcova 1587/8b
Praha, 170 00 Česká republika
+ Google Mapa
Phone
222 264 846