Site logo
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Debatní kruh – Muži versus ženy

17 ledna @ 18:00 - 19:30

Debatní kruhy na Praze 7

V naší společnosti existuje tendence se polarizovat na názorově vyhraněné a vzájemně nesmiřitelné skupiny. Rozhodně pro podporu Ukrajině, nebo rozhodně proti. Rozhodně pro povinné očkování, nebo rozhodně proti. Rozhodně pro přímou demokracii, nebo rozhodně proti.

Věříme, že jednou z možností, jak napjatou situaci řešit, je umožnit lidem, aby se setkávali, diskutovali a více poznávali svět svých názorových oponentů. K tomu směřoval například projekt „Česko si povídá“, kde byly pro setkání vybírány dvojice lidí se zcela odlišnými postoji.

Dobrovolnické centrum Agora 7 se nyní snaží o něco podobného v rámci skupinového setkání, které je určeno primárně pro občany Prahy 7. Chceme vám umožnit přijít s jakýmkoli názorem na zvolené téma a vyjádřit ho v prostředí, které předem nikomu nestraní.

Jedná se o setkání zhruba 10–18 účastníků. Pro každé setkání je předem určeno téma. V prvním kole má každý účastník maximálně tři minuty, aby vyjádřil, co si o tématu myslí. Nikdo mu do jeho promluvy nemůže zasahovat. V druhém kole má každý účastník opět maximálně tři minuty, během kterých může říct, co ho zaujalo v prvním kole a jaký dojem si z něj odnáší. Ani v jednom kole nedochází k přímým rozhovorům, nicméně po skočení této části bude možnost volné debaty.

 

Facilitátor (ten kdo diskusi „usnadňuje“) nezasahuje do obsahu, ale hlídá, aby byla dodržena pravidla, která jsou pro každého stejná a v tomto smyslu objektivní.

 

Facilitátorem setkání je Ondřej Fafejta, psychoterapeut, který pravidelně moderuje „sdílecí kruhy“ vysoce citlivých jedinců a v současnosti je ve výcviku v metodě budování komunity (Community Building) podle Scotta Pecka.

 

Téma prvního setkání je: Muži versus ženy. Jsou dodnes ženy ve společnosti systematicky znevýhodňovány? Jsou to oběti nespravedlivého systému? 

Přijít můžete skutečně s jakýmkoli názorem, pokud jste ochotni přijmout pravidla, podle nichž budeme diskutovat.
Debatní kruh proběhne 17. ledna 2024 od 18 hodin.
v Dobrovolnickém centru Agora 7, v prostoru Plovárna.
Jankovcova 8b, Praha 7. (vchod je ze strany od řehy, naproti Pivovaru Marina)

 

VSTUP JE ZDARMA – REZERVUJTE SI PROSÍM SVOU ŽIDLI, abychom jich připravili dostatek:

Pokud máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat:

Markéta Dlouhá

[email protected]

+420 739 305 485

 

Dobrovolnické centrum Agora 7 je spolufinancováno z programu Active Citizens Fund.

Podrobnosti

Datum:
17 ledna
Čas:
18:00 - 19:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Dobrovolnické centrum Agora 7
Jankovcova 1587/8b
Praha, 170 00 Česká republika
+ Google Mapa
Phone
222 264 846