Site logo
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Sousedství pro děti (i pro rodiče)

21 září @ 18:00 - 19:30

Jak ve městě vytvořit lepší podmínky pro děti? Jak najít blízké přátele s dětmi ve vašem sousedství? Jak rozjet sousedský projekt, kde pro něj získat prostory a kde najít parťáky k jeho realizaci?

Přijďte se inspirovat a diskutovat s Aničkou Černou, zkušenou tvůrkyní živého sousedství a průvodkyní zakládáním komunitních projektů.

Budeme si povídat o dětských potřebách jako je volná a tvořivá hra, kontakt s přírodou nebo setkávání s různě starými dětmi i dospělými. Budeme sdílet zkušenosti s navazováním prvních sousedských vztahů nebo vytvořením prostor pro společnou péči o děti. Zmíníme také potenciál mezigeneračních vztahů a vzájemné pomoci.

 

Anna Černá ve vlastním sousedství iniciovala vznik Sousedské klubovny Jižní Město, skupiny Komunitou podporovaného zemědělství a 4 roky koordinovala chod komunitní zahrady. Podporuje a inspiruje ostatní rodiče v budování lokálních přátelských vztahů, aby na to nebyly samy. 160 žen provedla svým online kurzem “Vytvořte si sousedské zázemí”. Bohaté zkušenosti z provázení komunitních projektů má i ze své práce v Kokoze.

 

 


foto: lidé ze Sousedské klubovny Jižní Město

 

Doražte ve čtvrtek 21. září 2023 od 18:00 hod.

do Dobrovolnického centra Agora 7, Jankovcova 8b, Praha 7.
(vchod je ze strany od řehy, naproti Pivovaru Marina)

VSTUP JE ZDARMA – REZERVUJTE SI PROSÍM SVOU ŽIDLI, abychom jich připravili dostatek:

Pokud máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat:

Vojta Rybář
[email protected]
603 229 777.

 

Dobrovolnické centrum Agora 7 pořádá pásmo besed Dobro-večery s inspirativními osobnostmi – přednášky pro všechny občany s chutí tvořivě pomáhat a komunitně žít – 1 x za měsíc vždy ve čtvrtek od 18 do 20 hod.

Dobrovolnické centrum Agora 7 je spolufinancováno z programu Active Citizens Fund.

Podrobnosti

Datum:
21 září
Čas:
18:00 - 19:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Dobrovolnické centrum Agora 7
Jankovcova 1587/8b
Praha, 170 00 Česká republika
+ Google Mapa
Phone
222 264 846