Site logo
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Sousedství pro klima – změna jako příležitost

25 května, 2023 @ 18:00 - 20:00

Proč je klimatická změna unikátní příležitostí k vytvoření bezpečnějšího, zdravějšího a spravedlivějšího světa? A co můžeme dělat společně i každý sám pro ochranu životního prostředí?

Hodně se píše o příčinách změny klimatu, o jejích dopadech a rizicích. Petr Daniš se proto rozhodl napsat knihu o tom, jaká jsou její řešení a proč budoucnost může být mnohem lepší, než si většina z nás myslí. Přibližně 2/3 lidí v Čechách jsou totiž přesvědčení, že dnes narozené děti budou žít v horším světě. (výzkum České klima 2021)

V rámci besedy se proto podíváme na to, v jakém stavu je naše planeta a co nás čeká v oblastech jako je doprava, energetika, jídlo, byznys nebo vzdělávání. Přijďte si udělat vlastní názor na změnu klimatu, seznámit se s fakty, vyvrátit některé mýty a poslechnout si pozitivní příběhy adaptace, které již probíhají kolem nás.

Naším hostem bude Petr Daniš
autor knihy Klima je příležitost

Patří mezi přední české odborníky na environmentální vzdělávání. Působí jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA a předseda sítě ekologické výchovy Pavučina. Vedl pracovní skupinu pro klimatické vzdělávání Rady vlády pro udržitelný rozvoj, se kterou vytvořil publikaci Klima se mění – a co my? Se svou ženou napsal knihu Svobodná hra. S TEREZOU získal 1. místo v Cenách SDGs 2021 za program Ekoškola a cenu za přínos českému vzdělávání Eduína 2017 s projektem Učíme se venku.

Zde Petr mluví o své knize. Poslechnout si můžete také skvělý podcast 2050, ve kterém byl hostem.

 

VSTUP JE ZDARMA – REZERVUJTE SI PROSÍM SVOU ŽIDLI, abychom jich připravili dostatek:

Pokud máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat:

Vojta Rybář
[email protected]
603 229 777.

Podrobnosti

Datum:
25 května, 2023
Čas:
18:00 - 20:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Dobrovolnické centrum Agora 7
Jankovcova 1587/8b
Praha, 170 00 Česká republika
+ Google Mapa
Phone
222 264 846