Site logo

DOBRO NA SEDMIČCE

Podcastová minisérie o dobrovolnictví

1.

„V dobrovolnictví je návod
na dobrý život.“

Co se nedá koupit za peníze a jak zapojit ty nejmladší?

První epizoda podcastu Dobro na Sedmičce představuje myšlenky a vize zakladatele Nadačního fondu Agora 7 Yariva Ronena. Proč má úspěšný podnikatel potřebu budovat komunitní centrum a zahradu pro všechny? Svůj pohled na zapojování dětí do dobrovolnických aktivit přidává Monika Plzáková, která o sobě říká, že nebere slovo „ne“ jako odpověď. 

2.

„Mám dobře dobitý baterky!“

Co dává seniorům dobrovolnická práce nejen s dětmi?

V druhé epizodě podcastu Dobro na Sedmičce se seznámíte se třemi dobrovolníky, kteří přicházejí do komunitního centra Přístav 7, kde doučují děti i dospělé. Otto, Stáňa i Petr představí svoji práci a promluví o tom, jak se pro ně dobrovolnictví obohacující, i o tom, že dobrovolník musí dobře znát své hranice. 

3.

„Těžší je si o pomoc říct,
než ji nabídnout.“

Jaké jsou zkušenosti se sousedským dobrovolnictvím?

Třetí epizoda podcastové minisérie Dobro na Sedmičce se zaměřuje na sousedství a na to, co můžeme udělat pro lidi ve svém nejbližším okolí. Hosté podcastu Míša Šormová a Vojta Rybář se potkali náhodou – spojilo se přání líp poznat lidi v sousedství a založit funkční síť podpory, pomoci a přátelství. A jsou v tom úspěšní.  

4.

„Chtělo to jen trochu odvahy.“

Co je to Dánský model a co může nabídnout seniorům?

V Dobrovolnickém centru Agora 7 sdružujeme místní aktivní sousedy, spolky, neziskovky, firmy i naše zastupitele a úředníky. Všechny, kterým záleží na rozvoji naší městské části v ještě příjemnější a přátelštější místo pro život. Seznamujeme se, inspirujeme a podporujeme navzájem.

Děkujeme za podporu projektu

Podcastovou minisérii Dobro na Sedmičce vydal nadační fond Agora 7. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund. Jeho cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.